Umožníme Vám koupit auto ve Švýcarsku na dálku. Vše zařídíme za Vás: komunikaci, prohlídku, finance, administrativu, celní řízení, dovoz, přihlášení i pojištění.

Dovoz prověřených aut ze Švýcarska bez rizik přináší s využitím služeb naší společnosti výhodu ve formě možnosti výběru z široké nabídky ojetých aut na švýcarském trhu a jistotu skutečně kvalitního vozu přesně dle Vašich požadavků bez nutnosti vážit zdlouhavou cestu kvůli technické prohlídce s nejistým výsledkem. Vše zvládneme za Vás rychle a pro zprostředkování spojení z kontroly auta naším technikem využijeme formu videohovoru a podrobné fotodokumentace. Nemusíte se obávat skrytých vad, stočeného tachometru, špatného stavu vozu na místě nebo jiných nepříjemných překvapení. Níže je uveden postup, jak celý dovoz auta probíhá.

Ušetřete si mnoho starostí, vyberte si Váš vysněný vůz v pohodlí domova bez časové tísně a vše od prohlídky auta až po vyřízení formalit nechte na našich odbornících.

Jak celý proces nákupu automobilu ve Švýcarsku z pohodlí domova vypadá?

  1. Kontakt: Klient nás bezplatně a zcela nezávazně kontaktuje telefonicky, emailem nebo přes formulář na webu s konkrétní specifikací vozu nebo s odkazem na konkrétní automobil vybraný na švýcarském serveru či v naší inzerci.
  2. Informace o voze: Klient na základě našeho ověření vozidla u prodávajícího ve Švýcarsku obdrží získané podrobné informace o voze.
  3. Prověření dat: Vybraný automobil (vybrané automobily) zkontrolujeme v české a švýcarské databázi pro prověření originality dat a minulosti, z důvodu vyloučení odcizení vozu, závazku vůči leasingu či jiné třetí osobě. Dále proběhne kontrola stavu kilometrů, historie servisu a dalších dostupných dat.
  4. Ověření na místě: Pokud automobil projde procesem ověřování pravosti dokumentů a originality dat, je předán ke kontrole jednomu z našich proškolených a zkušených techniků, kteří se přímo z místa on-line spojí s klientem prostřednictvím VIDEO HOVORU. V branži dovozu aut je tato služba zcela ojedinělá a umožní klientovi být v podstatě přítomen samotné prohlídce, avšak bez nutnosti časově náročné cesty. Součástí prohlídky je vytvoření podrobné fotodokumentace a podrobného reportu. Zároveň je to první okamžik, kdy si klient prostřednictvím VIDEO HOVORU své vybrané auto opravdu „prohlédne“.
  5. Nastane-li situace, že náš technik objeví jakékoliv pochybnosti při kontrole auta, auto nezakoupí a vyráží se na prohlídku dalšího vybraného vozidla, bez ohledu na vzdálenost. Tento přejezd je zcela bezplatný a nic zákazníka nebude stát bez ohledu na najeté kilometry. Zakládáme si na vysoké kvalitě a nekoupíme vždy vůz, který neodpovídá představám klienta a našim standardům. Pokud se nekoupí ani druhý vůz v pořadí, je možné přejezd na další za stejných podmínek. Může se stát, že dojde k situaci, že klient nevybere po dohodě s technikem žádný vůz. V tomto případě naši klienti nic neplatí!
  6. Transport: Má-li klient o vůz zájem, je zakoupené vozidlo transportováno na pojištěném kamionu na naši pobočku v ČR, kde následně proběhne dovozová technická kontrola, emise a evidenční kontrola. Po dohodě je možné na vůz vyřídit české SPZ nebo si vůz klient přebírá na 10-denní české převozní značce.
  7. Vyřízení celních formalit:  Při dovozu automobilu ze Švýcarska do EU je povinnost zaplatit clo ve výši 10% (může být prominuto, pokud se celnímu úřadu prokáže, že auto bylo vyrobeno v EU a do EU se vrací –  formulář EUR1) a DPH (~20%). Při vývozu automobilu ze Švýcarska vzniká nárok na vrácení švýcarského DPH (8%). Auto může být koupeno rovnou bez švýcarského DPH, ale vždy záleží na prodávajícím jestli tuto službu vůbec nabízí, v každém případě prodávajícím musí být firma, ne fyzická osoba.
  8. Doplňkové služby: Po dovozu je možné zákazníkovi, pokud si bude přát, zařídit doplňkové služby – základní servisní úkony, zajištění či přezutí pneumatik, vyčištění vozidla, přeleštění vozu atd. Vše za velmi výhodné ceny.
  9. A je hotovo: Auto dostává českou značku a je připraveno pro svého nového majitele.

Komfortní služba dovozu ojetých aut ze Švýcarska je naší společností extrémně propracovaný systém, kde jsme schopni neuvěřitelně rychle zareagovat na vybraná vozidla, včetně zajištění prvotní technické prohlídky auta s videohovorem a zasíláním podrobných informací o průběhu celého postupu dovozu, díky síti techniků, které máme k dispozici přímo ve Švýcarsku.

Naše filozofie spočívá v dovozu nových, kvalitních zánovních a použitých vozů s jasnou historií. Samozřejmostí jsou automobily nebourané, čisté, se všemi náležitostmi a za příznivou cenu. Dobře se nám pracuje v příjemném prostředí značkových autosalonů a věříme, že i tento fakt oceníte.

Orientujeme se výhradně na nabídky spolehlivých a ověřených prodejců. Při nákupu vozidlo důkladně prohlédneme, zda jeho technický a vizuální stav odpovídá představám našeho zákazníka. Ke koupi vás v žádném případě nebudeme tlačit. Máme-li o vozidle pochybnosti, na nevhodnost koupě vás vždy upozorníme.

Jsme připraveni nalézt auto podle vašeho přání. Rádi také zajistíme koupi nového, předváděcího či ojetého vozu ze Švýcarska, který si najdete na internetu sami. V takovém případě pro vás vůz ověříme a poskytneme Vám veškerý poradenský servis.

Ostřílení američtí byznysmeni by na tuhle zprávu a asi i celou naši pidi-službu řekli It’s not a big deal a ono to tak opravdu je. Prostě pokud vám to nevyhovuje, nemáte čas na výlet do Švýcarska a nemůžete si užít atmosféru předání vašeho nového auta v zahraničním autosalonu, sebereme auto
Zřejmě vás, kteří k nám chodíte na stránky pravidelně, se tato zpráva netýká, ale oznamujeme veřejnosti, že od 30.12.2019 ukončujeme inzerci na Sauto.cz Smlouvu na další rok jsme se společností Seznam.cz neobnovili, neboť nehodláme akceptovat neúměrně vysokou cenu za inzerci, která se nám zkrátka nevyplatí a ve finále by stejně
Pravidla pro placení DPH při dovozu automobilů z Německa do ČR vycházejí ze znění příslušných Evropských směrnic. Proto lze na tyto dovozy použít pravidla známá z ČR. V zásadě platí, že vývoz osobního automobilu z Německa do jiného členského státu nepodléhá zdanění daní z přidané hodnoty v Německu, ale naopak v zemi,
Nákup auta ve Švýcarsku není věc, kterou by většina běžných smrtelníků prováděla každý den. Proto se určitě vyplatí si v oblasti koupě nového vozu nechat poradit nebo nejlépe celou situaci okolo dovozu auta ze zahraničí nechat na odborníkovi. Jak se ale v džungli dovozců, prodejců a tuzemských i zahraničních autobazarů